Kabelové topné systémy: specialista na vytápění - (100% regulace, 100% účinnost)

Špatné instalace

Špatné instalace

Tak takhle opravdu NE !

Špatné instalace topných kabelů:

  1. Přelepy kabelů PE páskou - velmi zásadní chyba. Topné kabely musí být dokonale obaleny materiálem odvádějící teplo - beton, anhydrit, cementový litý potěr. Mezi kabelem a PE páskou se vytvoří stříška-vzduchová mezera. V této se pak topný prvek vypalí. Je  to jen otázkou času... Další info: http://www.dasix.cz/novinky-akce/vypaleny-topny-kabel-pod-pe-paskou/
  2. Rozteče topných kabelů - tady není snad nutno ani komentář.
  3. Topný kabel přichycen k obvodové dilataci.
  4. Topné kabely přecházejí přes jasně vyznačenou dilataci, která je správně kolmo ke stěně ve 45.st úhlu (při pnutí betonu se v      místech dilatace kabely přetrhnou..).

Toto je jen zlomek špatných instalací. Spoustů fotek a dokumentace máme u nás na firmě a někdy se opravdu nestačíme divit. Je nám pak líto zákazníků, kteří mají po 2 až 5-ti letech po instalaci nefunkční topení a velké starosti a to jen díky totálně zkažené montáži, která se projeví až po několika letech provozu. Když se topné kabely mechanicky poškodí při montáži (přeseknou, převrtají), pak se problém lehce a rychle ihned vyřeší, ale když jsou špatně instalované, pak problémy nastanou až po letech provozu..

Špatná instalace topných kabelů

Stránky:   1 2 3