Kabelové topné systémy: specialista na vytápění - (100% regulace, 100% účinnost)

Co jsou odporové topné kabely

Co jsou odporové topné kabely

Detailně se podíváme na topné kabely využívané pro elektrické podlahové topení.

Topné kabely jsou stejně jako běžné spotřebiče napájeny elektrickou energií. Na rozdíl od domácích spotřebičů tyto elektrické topné prvky nevidíme, protože jsou bezpečně uloženy v podlahové konstrukci.

Jak topné kabely fungují

Elektrický topný kabel pracuje tak, že při průchodu elektrického proudu se začne zahřívat. Topný kabel je uložený v podlahové konstrukci, na tepelné podlahové izolaci, v lité vrstvě podlahy (např. anhydritový nebo cementový potěr).

Tato vrstva podlahového souvrtství se tak díky topnému kabelu stává tepelně-akumulační. A z této roznášecí vrstvy je následně teplo předáváno skrze podlahovou krytinu rovnoměrně do místnosti. Teplo vzniká přímo v místě spotřeby. Proto mluvíme o přímotopném vytápění.

Konstrukce topného kabelu

Topný kabel (nebo také topný okruh) se skládá z několika částí: z topné části zakončené koncovkou a propojené s tzv. studeným koncem precizně provedenou spojkou.

  • Odporový topný kabelCo je odporový topný kabel
  • Koncovka topného okruhuDetail koncovky topného okruhu

Topné jádro u odporového kabelu je odporový vodič, u kvalitních kabelů splétaný z více drátů. Kvalita topného jádra má významný vliv na životnost celého topného prvku. Životnost je u našich léty ověřených odporových kabelů srovnatelná s životností jakékoliv jiné elektroinstalace v domě.

Konstrukce topného kabelu

Pro podlahové vytápění doporučujeme výhradně odporové topné kabely. Rovnoměrný tepelný výkon odporového kabelu je také šetrný pro podlahové krytiny. Jiná řešení – topné fólie a samoregulační kabely – pro hlavní vytápění nedoporučujeme z mnoha důvodů, hlavním je výrazně nižší životnost a v případě fólií bezpečnost provozu.

hody topných kabelů pro podlahové topení

  • doživotní záruka na realizaci hlavního vytápění
  • vysoká mechanická odolnost při instalaci
  • maximální bezpečnost díky kvalitnímu vnějšímu opláštění
  • rychlá a přesná montáž díky dvoužilovému provedení (rodinný dům 150 m2 1-2 dny)
  • optimální tvárnost topného kabelu
  • vyladěné detaily montáže – v sortimentu máme skladem vše pro realizaci podlahového topení (fixační materiál, separační fólii, dilatace apod.)
  • Průřez dvoužilovým topným kabelemPrůřez odporovým topným kabelem TO-2S / TO-2L
  • Detail topného kabeluDetail topného kabelu pod vnějším pláštěm