Kabelové topné systémy: specialista na vytápění - (100% regulace, 100% účinnost)

Topení elektřinou po novelizaci vyhlášky o ENB 2020

Topení elektřinou po novelizaci vyhlášky o ENB 2020

Topení elektřinou po novelizaci vyhlášky o ENB 2020

Topit elektřinou nadále bude možné. A výhodné. Ač často slýcháme, že to nepůjde. Jak to tedy vlastně je?

Novela vyhlášky o energetické náročnosti budov (ENB) nabývá účinnosti 1. září 2020. Tato vyhláška č. 264/2020 Sb. (náhrada původní vyhlášky č. 78/2013 Sb.) přináší pár změn. Ve výsledku ale jde o to, aby všechny nově stavěné domy byly kvalitnějšíkomfortnější a úspornější.

Elektřina vyjde v každém domě

Poradíme si s každou stavbou. Každý dům řešíme individuálně.

Dobře promyšlenou kombinací jednotlivých technologií lze docílit takových hodnot, aby veškeré podmínky, včetně požadavku na obnovitelnou složku, byly splněny a elektrické vytápění jako komfortní zdroj bylo možné v domě instalovat.

Prohlédneme pozemek, zhodnotíme okolní zástavbu, orientaci ke světovým stranám a navrhneme doporučení pro energetickou optimalizaci. I drobné pootočení hřebene o pár stupňů přinese v moderním domě významné úspory za energie po celý rok díky pasivním ziskům či zvýšení efektivity fotovoltaické elektrárny.

Technologie v moderním domě

Co navrhujeme kromě samotného vytápění? Technologie do rodinného domu navrhujeme tak, aby dávaly ekonomický smysl a zároveň naplnily potřeby obyvatel. Na prvním místě je čistý vzduch. Proto je součástí každého moderního domu řízené větrání s rekuperací. Rekuperace navíc dále snižuje tepelné ztráty objektu. Investici do topného a větracího systému navrhneme nejen s ohledem na budoucí úspory energií, servis, ale i na cenu pořízení.

Obnovitelnou energii dodáváme fotovoltaikou. Pro fanoušky nezávislosti na energetické síti doporučíme baterie. Ty jsou vhodné i pro zálohování všech podstatných technologií v domě. Kombinovat můžeme také s krbovými kamny či klimatizací. Záleží na preferencích každého stavebníka.

Naše služby

Součástí našich služeb je jak posouzení již vydaných průkazů při změnách před dokončením, návrhy na optimalizaci stávajících průkazů, tak i přímo vydání samotného nového průkazu energetické náročnosti (PENB) a to jak pro rekonstrukce, tak pro novostavby rodinných domů.

Jste investor, který chce elektrické vytápění a projektant mu oznámil, že to již od roku 2020 nejde? Nebo jste projektant a nemáte kapacitu řešit, jak na to? Neváhejte se na nás obrátit. V našem týmu máme energetické poradce a rádi se vším pomůžeme.