Kabelové topné systémy: specialista na vytápění - (100% regulace, 100% účinnost)

Nenechte se napálit !

Nenechte se napálit !

Naše kamenná prodejna - sídlo společnosti slouží jako vzorový dům a často se stává, že nás kontaktují zákazníci, kteří mají elektrické podlahové topení od jiného dodavatele, který jím nabídl "lepší"cenovou nabídku a příslib perfektně odvedené práce a servisu než konkurenti s tím, že jeho dodávka a montáž bude levnější a v nejlepší kvalitě. Po pár letech provozu, kdy u zákazníků vzniknou první problémy, jejich dodavatel mlčí a tito se pak nestačí divit.

Nejčastěji se jedná o dodávky a montáže, kdy nebyla použita deklarovaná kvalita a cena za materiál a zejména pak servisní pomoc při nefunkčnosti topení.

Většina dodavatelů prodává asijské termostaty, topné fólie a topné kabely za cenu kvalitních evropských výrobků s dlouholetou historií a nesrovnatelně lepší kvalitou. Na trhu jsme déle než 20 let a díky porovnávání a množství realizací, kdy jsme se setkali s velkým množstvím  topných kabelů různých výrobců, s různými topnými fóiemi s přívlastky infra/samoregulační/carbon aj.

http://www.dasix.cz/novinky-akce/co-jsou-odporove-topne-kabely/

Drtrivá většina "nových dodavatelů" nabízí z 90% výrobky nesrovnatelně horší kvality za neodpovídající ceny. Dodavatelů topných fólií je již dnes hodně, více info zde:

http://www.dasix.cz/novinky-akce/zazracne-topne-folie-nebo-jen-past-na-nevedome-zakazniky/

Všimněte si, že dodavatelé levných asijských topných kabelů a topných fólií nabízejí výhradně i termostaty stejného původu, jen si je jinak obchodně označí /pojmenují a cenu přemrští o stovky %:

http://www.dasix.cz/test-termostatu/test-termostatu/

Velký nárust problémů s vypáleným topným kabelem po 6-ti a více letech do té doby bezproblemového provozu. Příčinou bylo, že topné kabely byly instalovány na igelitu (PE folií). Igelit je jedinou překážkou mezi topným kabelem a tepelnou izolací (polystyrénem). Po letech provozu dochází k degradaci 0,5mm igelitu a topný kabel se dostává do přímého kontaktu s polystyrénem, kde se po čase vytvoří vzduchová mezera a topný prvek se vypálí. Důležitost PETZ fólie je v odkazu:

http://www.dasix.cz/blog-zajimavosti/prenos-tepla-na-petz-pe-2/

V topné sezóně 2019/2020 nás poptávalo několik desítek zákazníků, kteří měli problém s podlahovým topením - topné kabely a zejména TOPNÉ FÓLIE, kdy jejich dodavatel nebyl schopen, neuměl nebo nechtěl řešit jejich starosti. Hodně z těchto zákazníků pak bylo zklamáno, když zjistili, že cena, za kterou dodávku a montáž zaplatili byla hodně neadekvátní kvalitě materiálu a zejména následným službám. Každý rok je to stále dokola. Největší nárust je u zákazníků, kteří mají elektrické infra fólie, které jim probíjejí, vyhazují proudové chrániče nebo po letech provozu přestaly topit jednotlivé pásy. K čemu je vám pak záruka 10, 15, 25 let, když dodavatel vám vaše starosti nevyřeší?

Z důvodu zákona o ochraně osobních dat (GDPR) nemůžeme zde sdělovat konkrétní jména a názvy těchto firem. Na naši prodejně ukazujeme  rozdílly, jak v topných kabelech a topných fóliích různých dodavatelů (máme 90% všech výrobků, jaké se dají na českém trhu dostat), tak termostatů a separačních PE/PETZ fólií.

Doporučení: Než si vyberete svého dodavatele podlahového topení, které nevidíte, které má sloužit desítky let, udělejte si průzkum trhu, navštivte osobně všechny tyto dodavatele, podívejte se jak fungují, NEŘEŠTE své budoucí topení, které nejde lehce opravit po telefonu, přes e-maily nebo jednou návštěvou umluveného "odborníka-specialisty" na stavbě, zjistěte si jaké mají reference, jestli jsou vůbec odborně způsobilý, jestli je někdo ve vašem okolí již náhodou nezná (at kladné, tak záporné reference). Nespokojte se s jejich tvrzením, že jsou na trhu dlouho a že udělali stovky / tisíce domů apod.  Zeptejte se jich, jak řeší případné problémy (jestli to umí oni sami nebo mají nějakého smluvního partnera, který je kdoví kde, pokud vůbec..). Zkuste si jen na chvili představit, že již bydlíte ve svém vysněném domě a uprostřed zimy vám topení přestane fungovat. Dovoláte se svému dodavateli, budete muset rozbíjet podlahy nebo se budete muset smířit s tím, že teplo od podlahy již mít nebudete a vytápění budete muset řešit dokoupením nějakého přímotopu? Prověřte si svého dodavatele, protože potom už bude pozdě :(. Ten čas za to opravdu stojí.

Pokud vám bude tvrdit, že vše o čem vás přesvědčuje je pravda a je opravodvým specialistou, pak ho rádi poznáme a přivítáme na některém z naších pravidelných workshopů, kde se na vše výše popsané specializujeme, ukazujeme právě ty rozdíly. Za naší dlouhé historie jsme poznali spoustu opravdových odborníků i z řady férových konkurentů a rádi vám předáme naše kontakty a doporučení.

http://www.dasix.cz/novinky-akce/praxe-je-vic-nez-teorie/

U nás na firmě nejen kritizujeme neférové a z našeho pohledu neodborné prodejce a dodavatele, ale i chválíme ostatní, kteří mají náš respekt. Máme na ukázku námi již déle než 20let dodávané a prověřené topné kabely a regulaci, ale i topné kabely / fólie a termostaty uznávaných konkurentů. Za celou dobu naše dlouhé historie, jsme poznali i hodně šikovných elektrikářů a firem, kteří jsou našimi obchodními partnery, se kterými spolupracujeme a které můžeme doporučit.

folie_čína-asia